На що звертати увагу при покупці будинку

На що звертати увагу при покупці будинку

Коли ви плануєте купувати приватний будинок, необхідно ретельно оглянути всі варіанти, що вам підходять. Якщо ви вже знайшли комфортне та недороге житло, зверніть увагу на деталі, які можуть бути основними чинниками якості вашого життя та зручності. Всі деталі в будинку та навколо будинку повинні відповідати критеріям безпеки, щоб ви могли спокійно жити разом зі своїми дітьми.

 

Під’їзд та дороги

Житло – це не лише «коробка» із кімнатами. Це і ваша обгороджена ділянка, і територія за двором, і під’їзні шляхи. Подивіться, наскільки добре зроблено дороги — пішохідні та автомобільні. Пофантазуйте і уявіть, як вони виглядатимуть у негоду, чи можна буде поставити машину біля будинку після зливи? Чи реально буде дістатися воріт із сухими ногами? Чи зможуть до вас приїжджати гості без шкоди для свого автомобіля?

 

Територія

Оглядайте територію ретельно, тому що всі недоробки та недоліки після покупки будинку стануть вашою проблемою та вдарять по вашому гаманцю. Перевірте, наскільки легко працює хвіртка, чи не зламано огорожу, в якому стані паркан, з якого матеріалу він зроблений. Не забудьте оглянути і господарські прибудови, окремі приміщення, дізнайтеся про їх призначення, подивіться, в якому вони стані всередині та зовні. Також перевірте роботу освітлювальної системи двору, огляньте рельєф ділянки та прикиньте, що ви зможете на ньому робити з урахуванням його особливостей. Якщо є свердловина, дізнайтеся, наскільки чиста вода, чи можна користуватися.

 

Фундамент

Не забудьте про фундамент, адже від його якості залежить те, як довго простоїть будинок, чи не тріскатимуться стіни, відволожуватимуть підлога і підвал. На видимій частині фундаменту не повинно бути мокрих плям, особливо внизу. Також вас повинні насторожити тріщини, що говорить про поганий матеріал або про неправильну технологію будівництва. Якщо ви помітите плісняву або грибок, швидше за все, всередині будинку ви зіткнетеся з тією ж бідою. Краще не ризикувати, якщо з фундаментом явна проблема.

Якщо ви збираєтеся купувати новий будинок, пам’ятайте, що він ще кілька років сідатиме. Якщо це будова з клеєного бруса, то усадка буде сто відсотків. Уточніть у забудовника, чи надає він сервісні послуги щодо планового огляду будинку на 2-3 роки.

 

Дах

Дах оглянути досить складно, але за бажання можна залізти нагору і оцінити якість, «вік» матеріалів. Якщо немає такої можливості, зверніть увагу на мікроклімат усередині будинку. Про проблеми з дахом вам розповість підвищена вологість, грибок на стінах та у кутах стелі. У будинку порушено циркуляцію повітря через те, що дах встановили неправильно, не дотримувалися технології.

 

«Внутрішності» будинку

Будьте обридливим і прискіпливими при дослідженні свого майбутнього житла. Задавайте питання власнику, оглядайте двері, вікна, покриття для підлоги. Перевірте комунікації – систему опалення, водопровід, проводку. Подивіться, в якому стані знаходиться сантехніка, адже міняти її досить дорого. Не бійтеся все чіпати, вмикати, перевіряти роботу. Звичайно, якщо ви не фахівець, то якихось дрібних нюансів, що свідчать про несправність комунікацій, ви одразу не помітите. Але загальну картину побачите і зрозумієте. Щоб перевірити роботу опалення, найкраще запросити майстра або дочекатися сезону, коли ви зможете самі побачити, як працюють радіатори, котел та інші елементи опалювальної системи.

Вікна повинні легко відкриватися та закриватися. При цьому не повинно бути чути жодних неприємних шумів та скрипів. Якщо ви відразу не помітите недолік, то згодом доведеться встановлювати заново склопакети.

 

Перспектива розвитку району

Дізнайтеся про те, як у майбутньому планують розвивати місцевість — міський район, село, селище. Отримайте інформацію з перевірених джерел. Якщо ви дізнаєтеся про те, що неподалік збираються створювати кар’єр або планують розводити тварин, навряд чи вам захочеться купувати будинок у цій місцевості.

Огляньте своє майбутнє житло кілька разів і зробіть це у різний час доби та за різних погодних умов. Так ви зможете повно оцінити стан будинку, ділянки, прилеглої території, побачите всі мінуси, на які раніше не звернули б уваги. А найкраще – звертайтеся в агентство нерухомості, щоб професіонал допоміг вам зробити правильний вибір будинку та зробити вигідну угоду.