Продаж нерухомості Київ

киев

Нерухомість в Києві

Київ

 

Столиця і найбільше місто України. Розташований на річці Дніпро, є центром Київської агломерації. Окрема адміністративно-територіальна одиниця України; культурний, політичний, соціально-економічний, транспортний, науковий і релігійний центр країни. Київ – адміністративний центр Київської області та Києво-Святошинського району Київської області, хоча і не входить в їх склад, маючи особливий правовий статус. Розташований на півночі центральної частини України. У 2010 році Київ був сьомим по населенню містом Європи після Стамбула, Москви, Лондона, Санкт-Петербурга, Берліна і Мадрида.

За свою історію Київ був столицею Київської Русі, Київського князівства, Української Народної Республіки, Української Народної Республіки Рад, Української держави, Української Радянської Соціалістичної Республіки, а з 1991 року – незалежної України. Також він був центром древньої Київської митрополії та продовжує їм бути претендують на спадкоємність від неї Православної церкви України, Української греко-католицької церкви та Української православної церкви. У ньому розташовані керівні структури ГУАМ, УНТЦ та МААН (в 1993-2017 роках). В силу його значення як історичного центру Русі місто називають «матір’ю міст руських»; в силу релігійного значення – «Другим Єрусалимом»; в силу масового героїзму населення у Великій Вітчизняній війні – носить вищий ступінь відзнаки СРСР «Місто-герой».

У Києві розташовані Києво-Печерська лавра, Церква Спаса на Берестові, Софійський собор і пов’язані з ним монастирські будівлі, які є об’єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також Астрономічна обсерваторія Київського університету, Андріївська та Кирилівська церкви, внесені в його попередній список. Київська телевежа – найвища окремо стояща металева конструкція у світі.