Що краще: купити або орендувати офіс?

Що краще: купити або орендувати офіс?

Якщо вам потрібен офіс для повноцінного розвитку бізнесу, комфортної роботи співробітників, щоденного приймання клієнтів, ви можете купити його або ж взяти в оренду. Що краще: купити або орендувати офіс? Багато хто вирішується на оренду, враховуючи можливості розширення в майбутньому. Але деякі вважають, що покупка набагато вигідніше і краще. З’ясуймо, який варіант найкраще підійде для вашого випадку.

 

Як зробити правильний вибір.

Перед тим, як робити вибір у ту або іншу сторону, об’єктивно оціните стан свого бізнесу. На рішення може вплинути його специфіка і масштабність. Якщо ви стартапер, то немає ніякого сенсу купувати офіс для постійного використання. Варто враховувати тут, що стартапи не є стабільними, вони орієнтовані на те, щоб швидко рости, розширюватися, збільшуватися. Ваша команда буквально через рік може або збанкрутувати, або сильно збільшитися, переїхати до компанії, яка інвестує в вас.

Але якщо ви плануєте поступовий розвиток, якщо ваша компанія має невеликий, але постійний дохід, все ж є сенс купити офіс, щоб не переплачувати за оренду і мати можливість влаштуватися у власній нерухомості надовго.

 

Переваги оренди офісу.

Оренда підходить тим, хто не може відразу викласти велику суму і викупити комерційну нерухомість. Але для розвитку бізнесу потрібно зручне, облаштоване місце, тому компанії виходять з положення таким чином, що беруть відповідне приміщення в оренду. Ця процедура дозволяє платити щомісяця або раз на пів року невеликі, посильні для бізнесу суми. Підприємці-початківці зможуть відірвати від загального бюджету невелику кількість грошей, щоб оплатити оренду.

Якщо орендар вибрав офіс, який знаходиться в розвиненому бізнес-центрі, то він отримує додаткові переваги. Йому не потрібно буде доглядати за приміщенням, прибирати його і ремонтувати, оскільки цим займається власник.

 

Вигоди покупки офісу.

Якщо у вас є можливість купити офіс, то краще це зробити в будь-якому випадку, бо інвестиції в нерухомість завжди надійні. Якщо ви зараз придбаєте приміщення, то через деякий час зможете окупити його вартість наполегливою роботою команди. Таке рішення підходить тим, хто впевнений у своєму бізнесі, планує рухатися далі, незважаючи ні на що, хто бачить перспективи зростання в майбутньому.

Коли офіс стане повністю ваш, ви можете його облаштувати та перебудувати так, як вам зручно. Це навіть стосується знесення або установки перегородок. Але якщо ви зважитеся все ж на оренду, то такої можливості у вас не буде – хіба що власник дозволить трохи прикрасити приміщення, внести в нього незначні зміни.

Ще одним жирним плюсом придбання приміщення для продажів, надання послуг або інших комерційних дій є те, що ви зможете його здавати в оренду. Можна здавати орендодавцю не всю площу, а тільки його частину, яку ви не використовуєте в ході роботи. І це прекрасний спосіб заробити додаткові кошти.

 

Що краще: оренда або покупка?

Якщо враховувати економічні вигоди, то покупка нерухомості краще, ніж її оренда. А все тому, що ви заплатите один раз велику суму і з часом її окупите. А при оренді вам доведеться вносити гроші кожен місяць, при тому, що ви не зможете розпоряджатися приміщенням на свій розсуд.

Але якщо ви не хочете витрачати час, гроші на ремонт, обслуговування офісу, то вам буде простіше взяти в оренду обслуговуване приміщення. Там буде все: і інтернет, і меблі, і регулярне прибирання. А в особистому офісі вам потрібно про всі нюанси піклуватися самостійно.

Вирішіть, що вам більше подобається і підходить, оціните всі плюси, мінуси, можливі ризики, перш ніж вирішуватися на той чи інший крок. І оренда, і покупка приміщення має як свої переваги, так і недоліки. Все залежить від того, що підходить особисто вам.