Таунхаус та його особливості

Таунхаус та його особливості

Особистий гараж і горище, своя прибудинкова територія, великі площі, контрольоване опалення: багато хто б не відмовився купити таунхаус у Вишгороді – такий собі компроміс між міською квартирою та власним житлом. З’явилися такі котеджі вперше в XIX столітті у Великій Британії, коли кілька будинків, що примикали один до одного, вбудовувалися в один ряд. Втім, є версія, що перший будинок з багаторівневими квартирами з’явився ще у 17 столітті у Франції. В Україні будівництво таунхаусів розпочалося у 90-х рр. минулого століття.

 

Плюси таунхаусів

 

Це тип малоповерхової житлової будівлі, що складається з кількох з’єднаних секцій, кожна з яких є самодостатньою квартирою. Біля таунхаусу для кожної сім’ї обов’язково є невелика ділянка. Всього в одному будинку може бути від 2 до 10 квартир. Всі вони мають окремі виходи на вулицю та на свою прибудинкову територію.

Таунхаус від багатоквартирного будинку вирізняє кілька особливостей. По-перше, відсутність під’їздів, оскільки одна квартира займає у секції всі поверхи. Тому сусіди будуть з одного або з обох боків. По-друге, наявність власної ділянки. По-третє, 2 чи навіть 3 рівні.

Незважаючи на те, що в будинку мешкає кілька сімей, все-таки цей тип нерухомості має багато спільного з котеджем. Наприклад, наявність земельної ділянки, на якій мешканці можуть розмістити якісь об’єкти для дозвілля – лавки, клумби, майданчики для барбекю. Для кожної квартири передбачено місце для паркування або навіть гараж.

 

Давайте окремо виділимо плюси таунхаусів:

1. Просторі квартири великих сімей.

2. Наявність паркувального місця або навіть гаража на 1-2 автомобілі.

3. Індивідуальна ділянка землі.

4. Обмежена кількість сусідів, хороша звукоізоляція за рахунок великих площ.

5. Автономне опалення – можна самостійно регулювати обігрів приміщення будь-якої пори року. Втім, є пропозиції з централізованими комунікаціями.

6. Купити таунхаус у Вишгороді можна і в обгородженому котеджному селищі, оснащеному пропускними пунктами, сучасними системами безпеки, камерами відеоспостереження.

 

Проти те, що площа квадратного метра в зблокованому будинку зіставна з вартістю метра квартири, цей вид житла виходить дорожчим, тому що площа його більша. Порівняно з окремою аналогічною площею котеджа він буде коштувати, звичайно, дешевше.

 

Особливості покупки таунхаусів

 

При укладанні угоди слід бути уважними. Важливий нюанс – це те, що закон досі не визначає, що таке таунхаус, хоча розмови про це ведуться вже понад 10 років. Тому під час продажу об’єктів забудовники оформляють їх або як частину будинку, або як квартиру у багатоквартирному будинку.

При цьому виникає питання – статус землі. Коли купується секція будинку, у власність переходить і земельну ділянку. Інша ситуація, коли право власності оформляється як на квартиру у багатоквартирному будинку. І тут право на земельну ділянку, зазвичай «під обріз фундаменту», стане загальною частковою власністю. І тоді може з’явитися прилегла ділянка, яка має бути окремо оформлена. В цьому випадку буде 2 документи про власність на землю.

Щодо документів, перед покупкою потрібно обов’язково перевірити актуальний дозвіл на будівництво та права на земельну ділянку. Обов’язково слід уточнити, що продають: чи один будинок, будинок із земельною ділянкою, оформлення земельної ділянки. Потрібно перевірити вид дозволеного використання.

 

Переваги таунхаусів у Вишгороді

 

Вишгород розташований за 20 км від Києва на правому березі Київського водосховища. Фактично він вважається північним передмістям Києва. Старовинне красиве місто стане відмінним місцем для життя людей, які працюють у столиці, але віддають перевагу тихому місцю для життя своєї сім’ї. Купівля таунхауса у Вишгороді має безліч переваг:

• чисте повітря та прилеглі великі лісопаркові території;

• поряд – Дніпро та “Київське море”;

• близькість столиці – 15 хвилин до найближчої станції метро гарною трасою;

• відмінна соціальна інфраструктура – школи, поліклініки у пішій доступності;

• усі плюси проживання у місті – магазини, клуби, салони в безпосередній близькості.

 

Вибираючи таунхаус у Вишгороді, ви вибираєте спокійне та розмірене життя, розвинену інфраструктуру, близькість до Києва та до місця роботи, а найголовніше – чисте повітря, комфортні та безпечні умови проживання, відсутність столичної метушні та шуму.