Як поділити землю між власниками?

Як поділити землю між власниками?

Чому доводиться ділити земельну ділянку.

Обставини в житті бувають різні та іноді з якихось причин: розлучення, дарування, вступ в спадок – необхідно поділити землю між власниками. Земельна ділянка – це нерухомість, яку за законами України можна розділити між фізичними і юридичними особами.

Існують деякі нюанси, і щоб не потрапити в неприємності й не отримати штраф, краще за все звернутись до юристів, адже неправильно оформлені документи тягнуть за собою тривалі розгляди та зайві капіталовкладення. У разі поділу землі між власниками обов’язкова згода кожного з них, адже якщо ділянки не однорідні, нерідко виникають розбіжності й конфлікти. Якщо одна зі сторін відмовляється від розділу, то такі рішення приймає суд.

 

Як грамотно, поетапно розділити землю.

Розділ такого майна, як земля, необхідний в тому випадку, якщо:

• один із власників бажає користуватися своєю частина одноосібно;

• власник хоче зробити дарування, продаж або обмін;

• в разі зміни цільового використання землі;

• потрібен розділ майна.

 

Щоб розділити земельну ділянку в першу чергу необхідні правовстановлюючі документи:

1. Подаємо заяву або договір, завірені нотаріусом і судове рішення, якщо один з власників був проти.

2. Потім проводиться геодезична експертиза з проведенням кадастрової зйомки. Після чого розробляється новий план ділянок і межування. Чітке визначення меж, обов’язкова умова, без яких неможливі такі кроки.

3. Після отримання геодезичних планів, необхідно звернутися в місцеве відділення Держгеокадастру для узгодження та оформлення документів на поділ ділянки, з подальшим присвоєнням кадастрового номера кожній з ділянок.

4. Останній етап – реєстрація в єдиному реєстрі нерухомості. Де кожен власник отримає свої документи окремо один від одного.

Кожен власник землі перед проведенням розділу повинен врахувати, що землі для ведення сільського господарства розділити неможливо.

Оформлення документів – це завжди складний, нервовий і затягнутий процес. І щоб уникнути цієї процедури, найкраще звертатися в компанії, де грамотні фахівці в найкоротші терміни допоможуть вам правильно оформити всю документацію.