Як вибрати ріелтора

Як вибрати ріелтора

Більшість людей, коли виникає необхідність купити або продати нерухомість, звертаються до ріелтора. Найчастіше вибирають того, послуги якого дешевше. Але ціна тут – не найбільш вагомий критерій. Дуже важливо знати, як вибрати ріелтора професіонала.

Ріелтори вважають, що їх головна чеснота – це репутація. Вона формується в процесі довгої та наполегливої праці, а зіпсувати її дуже легко. Агентства старанно уникають конфліктних ситуацій з клієнтами. Ринок надає багатий вибір фірм, які люди із задоволенням рекомендують іншим.

Кожне агентство зберігає дані про всі звернення, включаючи повторні і за рекомендацією. Якщо клієнт задоволений якістю обслуговування, то наступного разу він не роздумуючи вибере ту ж компанію. Крім того, людина може порадити її тим людям, яких добре знає, якщо їм знадобиться допомога у вирішенні житлового питання.

Отже, перш за все слід оцінити професійні якості ріелторів. Не має значення – велика фірма або маленька, працює 10 років або зовсім недавно. Головне, на що варто звернути увагу – документи, які підтверджують професіоналізм співробітників. Люди більше довіряють сертифікованим фірмам, оскільки в такому випадку більше шансів отримати необхідну допомогу якісно та безпечно.

Інший фактор, який також варто враховувати при виборі – професійний стаж і кваліфікація. Тільки той фахівець, який знає всі особливості продажу нерухомості, зможе надати клієнтові відповідні послуги. Професіонал повинен досить довго працювати в певному сегменті ринку. Від кількості досвіду безпосередньо залежить якість послуг і отриманий результат.

Інші важливі моменти про агентства, які відіграють вирішальну роль:
– безпечне укладання угод з нерухомістю;
– чи відповідає агентство за можливі помилки ріелторів в повній мірі;
– способи передачі грошових коштів від покупця продавцю.

Важливо, щоб в агентстві розповіли всі подробиці про те, як вони захищають своїх клієнтів. Велику роль відіграє грамотно організована робота фірми. Обов’язково в штаті повинен бути юрист і створений окремий сайт в інтернеті. Всі дані потрібно перевірити на правдивість, а також перевірити можливість зворотного зв’язку. Щоденний графік роботи і відсутність перерв – додаткові ознаки якості.

Неможливо зробити правильний вибір без відвідування офісу агентства. Судити про надійність необхідно по атмосфері під час робочого процесу. Якщо співробітники недостатньо залучені в роботу і часто відсутні на місці, то такий фірмі довіряти не варто. Дратівливість і неповажне спілкування ріелторів по телефону або при особистій зустрічі теж говорить про їх непрофесіоналізм.