Для багатьох жителів України залишається актуальним питання придбання власного житла. Не всі можуть придбати власну нерухомість, використовуючи тільки особисті кошти. Одним з ефективних рішень вважається іпотека на квартиру, яка дедалі активніше використовується нашими громадянами.
Під цим різновидом банківських продуктів мається на увазі цільова позика на придбання житла. Зробивши передбачений перший внесок, позичальник отримує статус власника житла. Вирішується значуще питання наявності своєї нерухомості, за яку необхідно щомісяця виплачувати суми. Графік і розмір траншей регламентується відповідною угодою.
Переваги житлового кредиту
В умовах зростання цінників на нерухомість на тлі інфляційних процесів стає все важче відкладати кошти та одночасно орендувати знімне житло. Іпотечна позика дозволяє перервати ці перегони, які можуть тривати роками.
В цілому банківський продукт має такі переваги:
• відбувається оплата вже не за чуже, а власне житло. З бюджету виключаються витрати на сторонні виплати та нема потреби продовжувати збирати кошти;
• фіксується ціна квартирного лота. Цей пункт регламентується угодою. Виплачується банківський відсоток, але забезпечений захист від цінового зростання на нерухомість;
• дається право на більш швидке погашення іпотечної позики. Виходячи з чинного законодавства, фінансово-кредитні структури не встановлюють за це додаткові збори. Також можна скористатися правом рефінансування. Йдеться про можливість перевести кредитну угоду в інший банк зі зменшенням ставок;
• забезпечується прозорість угоди. Перед укладенням угоди здійснюється розрахунок. Повністю видно всю картину. Оптимізується фінансове планування.
Використання іпотечної позики справедливо вважають можливістю оперативного придбання об’єкта. Після вибору лота на ринку нерухомості і його схвалення з боку банківської структури укладається відповідна угода. Фінансово-кредитна структура оплачує вартість об’єкта, власником якого стає клієнт. При цьому нерухомість виступає гарантією виконання зобов’язань перед кредитною установою.
Які базові вимоги до потенційного позичальника
Здобувач профільної позики повинен відповідати певним критеріям:
• мати українське громадянство;
• входити в віковий діапазон від 21 до 65 років;
• підтвердити загальну платоспроможність, включаючи 1-й внесок.
Заявний файл передбачає наявність інформації з місця роботи про ЗП. Підприємці надають актуальні дохідні декларації. Крім того, банк може попросити інформацію про інше майно, включаючи транспортні засоби та інше.
Якщо джерело доходу не підтверджується, то висока ймовірність відмови. Також фінансово-кредитні структури можуть запропонувати інші продукти з лінійки, але вже за помітно вищими ставками.
Ще однією обов’язковою умовою успішного отримання іпотечної позики є 1-й власний внесок. Його розмір стартує від 20%. Виходячи з можливостей клієнта з цього внеску, можуть варіюватися процентні ставки.