Квартира на першому поверсі - плюси та мінуси

Квартира на першому поверсі - плюси та мінуси

Квартира на першому поверсі – придбання, звичайно, суперечливе. Багато хто знаходить у місці розташування квартири на першому поверсі більше плюсів, ніж мінусів, інші цей варіант відкидають відразу, навіть незважаючи на знижену, як правило, вартість. Розгляньмо всі плюси та мінуси проживання на першому поверсі.

 

Плюси квартир на першому поверсі

 

Житло на першому поверсі зазвичай приваблює своєю вартістю – на нього найчастіше бувають знижки, як і на квартири на останніх поверхах. Пов’язано це з тим, що на загальну думку, життя на першому поверсі має деякі недоліки. Чи так це? Давайте спочатку розглянемо всі плюси:

1. Незалежність від ліфтів – зламаний ліфт або відключення електроенергії не завадять дістатися квартири.

2. Не потрібно підіймати коляски та велосипеди – у багатьох, тим більше старих, будинках колясочних немає та коляски, і велосипеди доводиться підіймати до свого поверху.

3. Дитяча безпека – куди зручніше доглядати за дитиною, що гуляє, у дворі з першого поверху, ніж весь час виглядати її зверху.

4. Те саме з машиною – автомобіль припаркований у дворі весь час перебуває під наглядом.

5. Безпека домашніх улюбленців – не треба боятися, що кіт випаде з балкона.

6. Знизу немає сусідів – ніхто не прийде і не скаржитиметься, що ваші діти бігають як слони або що ви їх затопили.

7. На верхніх поверхах більш вітряно: перші поверхи захищені від вітру чагарниками та деревами.

8. Гарний тиск води в системі.

9. За умови вдалого розташування є можливість вигідно переробити квартиру в комерційну нерухомість.

 

Перший поверх буде завжди кращий для сімей з маленькими дітьми та старими близькими.

 

Мінуси першого поверху

 

Проте є в житті на першому поверсі й низка особливостей, які потрібно враховувати під час вибору квартири. По-перше, відразу потрібно подивитися, на якій висоті розташовані вікна над рівнем землі. Перший поверх може бути різної висоти – десь пішоходи що нудьгують будуть із задоволенням заглядати у вашу квартиру з вулиці, а десь перший поверх знаходиться на рівні другого. Відмінний варіант, якщо перед вікнами ростуть високі кущі або знаходиться великий палісадник.

По-друге, потрібно ставити ґрати на вікна. Простих злодіїв-домушників, які проникають у квартири через вікна, ще ніхто не скасовував. Втім, тут є плюс. Ковані ґрати випускаються сьогодні в найрізноманітніших варіантах і, обравши відповідний варіант, можна надати естетичну індивідуальність своєму житлу сусідам на заздрість.

По-третє, у більшості будинків на перших поверхах відсутня лоджія. Хоча цьому надається рівноцінна заміна – палісадник. Бажаєте розводити флокси чи мальву? Усі будуть лише раді.

Ну і все-таки є ще один негативний момент, про який потрібно особливо уважно розпитувати продавців та їхніх сусідів – взаємини із підвалом. У старих будинках, збудованих ще за часів СРСР, у яких капремонт робився ще в 90-х, цілком можливе більш високе зношування комунікацій. В цьому випадку з підвалу може парити, підвал може топити – у цьому випадку на першому поверсі буде вологість. Ще одне лихо – проблеми з каналізацією. Якщо колодязі встануть, дихати випарами та каналізаційними газами якийсь час доведеться.

 

Висновок

 

Вибір житла на першому поверсі або вище залежить від багатьох факторів: вік будинку, кількість ліфтів, висота вікон на першому поверсі, наявність візочку. Дивіться на який бік виходять вікна – якщо у двір, це чудовий варіант; якщо на вулицю – кількість пилу та шуму залежить від жвавості руху. Найчастіше життя на першому поверсі цілком комфортне.