Купівля першої квартири пов’язана з багатьма труднощами та питаннями. Як купити квартиру? Для більшості клієнтів вирішальним фактором є ціна, але це не все, на що слід звертати увагу.
1. Що вибрати?
2. Вторинний чи первинний ринок?
3. Яку квартиру обрати? Якого рієлтора вибрати?
4. Яку квартиру варто купити?
У цій статті ви побачите приклади кількох ситуацій, у яких дехто намагався залагодити питання самостійно, що мало не закінчилося для нього чимось дуже невигідним. Ми підготували для вас 5 ключових кроків, які фахівець із ріелтерської компанії долає разом зі своїми клієнтами при пошуку квартири мрії.
1. Клієнт при самостійному пошуку квартири вибирає квартиру серед найрозрекламованіших забудовників, а не всі доступні пропозиції.
Покупці часто бувають не в курсі, що квартиру вони вибирають із вузького кола пропозицій девелоперських компаній, враховуючи лише найкращих рекламодавців. Не всі забудовники дають рекламу, тому клієнт не має можливості ознайомитися з усіма варіантами, що відповідають його критеріям, перш ніж вибрати нерухомість своєї мрії.
2. Погодження ціни та умов
Найчастіше клієнт купує квартиру вперше. Він не знає ринку та не має можливості домовлятися про ціни чи умови. Ріелтор знає ринок та діапазон переговорів забудовника. Він може вибрати та встановити найбільш вигідні умови для клієнта.
3. Купівля нерухомості на вторинному або на первинному ринку?
Рієлтор постійно стежить за ринком нерухомості. Об’єктивно оцінює ситуацію та вимоги замовника та зіставляє всі можливості для нього. Підбирає найкращі рішення для клієнта на цей час. Якщо клієнт не звернеться до ріелтора, а захоче сам знайти квартиру своєї мрії, то слід враховувати, що забудовник завжди буде хвалити первинний ринок і свої вкладення. З іншого боку, на вторинному ринку власники квартир говоритимуть лише про плюси старих квартир, бажаючи продати свою нерухомість.
Приклад: Клієнта цікавила 3-кімнатна квартира 60 кв. м за ціною 77,2 тис. $ У квартирі був потрібний капітальний ремонт (останній ремонт було зроблено 15 років тому). Фахівці від ріелтерської фірми запропонували квартиру в цьому ж районі від забудовника за ціною 77,1 тис. за ту саму площу. З урахуванням витрат на ремонт та покупки на обох ринках вийшло, що клієнт купує нову квартиру за тією ж ціною.
4. Безпечна покупка
Це одна із найбільших проблем людей, які вирішують купити нерухомість. Усі хочуть, щоб угода пройшла гладко та безпечно. Завдяки співпраці з ріелтором ви можете бути впевнені, що він про все подбає, на якому б ринку клієнт не вирішив купити нерухомість.
На вторинному ринку це буде перевірка правового статусу, забезпечення документації, укладання договору, передача майна та постійний контроль за процесом. Однак на первинному ринку він перевіряє забудовника, дозволи на будівництво, контролює реалізацію інвестиції та весь процес покупки. Ріелтор контролює всі формальності, і насамперед договори, підписані клієнтом.
5. Відсутність досвіду та погане знання ринку
Клієнт отримує вигоду від досвіду ріелтора. Це стосується не лише безпечної угоди, яка іноді стає дуже складною. Йдеться про умови договору, які часом важливіші за кінцеву ціну. Однак, коли справа доходить до ціни, ми також покладаємося на знання та досвід брокера.
Приклад: Квартира продається десь у передмісті Києва, стерпна ринкова ціна, добре розрекламований забудовник. Але виявляється, у 500 метрах менш відомий забудовник теж будує квартири, але за ціною, нижчою на 100–150 тисяч, і ми також можемо скористатися привабливішим графіком платежів. Ймовірно, клієнт не пішов би до другого забудовника самостійно.
Це лише кілька прикладів того, як легко помилитись при покупці своєї першої квартири. Пріоритетом ріелтерських фірм є визначення ваших потреб, і тільки після цього вони починають шукати ідеальні квадратні метри.
На жаль, найпопулярнішими помилками, як і раніше, залишається невігластво людей, на яких полюють некомпетентні, так звані, “чорні” ріелтори. Щоб не потрапити в їхні жадібні “лапки”, оформляйте угоду через агентство нерухомості, а не через тих випадкових людей, які дуже охоче погодяться бути посередниками.
Також дуже часто присутня ситуація, коли клієнт намагається виконати формальності самостійно, на що витрачає багато часу, а тим паче грошей.
Зв’яжіться з експертом у цій галузі та дізнайтесь, як знайти квартиру простим, безпечним, дешевим та приємним способом.